Tentokrát jsme se na výlet vydali vlakem. Nejprve jsme navštívili Vlastivědné muzeum v Olomouci, kde jsme si prohlédli několik zábavných i poučných expozic – Příroda – od počátku bez konce, Příroda Olomouckého kraje a Olomouc – patnáct století města.
Děti si vyzkoušely mnoho interaktivních prvků v přírodovědné části. Nejvíce je zaujal vývoj planety Země. Připraveny pro ně byly různé skládačky, mikroskopické preparáty i pohybový koutek, takže si každý našel něco, co ho bavilo.
Na co se však všichni nejvíce těšili, byla návštěva Jump Academy Olomouc. Skákání na megatrampolínách i dovádění v molitanovém bazénu si děti opravdu užily a pořádně se při tom zapotily.
Při zpáteční cestě vlakem bylo ve vagónu veselo. Děti si nadšeně vyprávěly své zážitky a už plánovaly další společný výlet.
Pavlína Němcová